Lista stowarzyszeń Lista obiektów Mapa obiektów Galeria zdjęć

Gospodarstwo Agroturystyczne Bobrowniki k. Polanicy-Zdr.

Gospodarstwo Agroturystyczne Bobrowniki k. Polanicy-Zdr.

Gospodarstwo Agroturystyczne Bobrowniki k. Polanicy-Zdr.

ul. Bobrownicka 29

57-330 Szczytna k. Polanicy-Zdr.

tel.

www.sudety.info.pl/bobrowniki

www.bobrowniki.net.pl

OFERTA

 Zapraszamy Państwa do naszego gospodarstwa agroturystycznego na wypoczynek przez cały rok.

Oferujemy 16 miejsc noclegowych w 4 przytulnych pokojach o wysokim standardzie z łazienkami. 

 
Gospodarstwo znajduje się w miejscowości Szczytna, położonej w Kotlinie Kłodzkiej między Polanicą Zdrój, a Dusznikami Zdrój.
Jego zaletą jest zaciszne położenie wśród zieleni i kwiatów, bliskość wielu atrakcji turystycznych oraz licznych wyciągów narciarskich (Zieleniec - 15 km, Łężyce - 7 km, Podgórze - 10 km, Czarna Góra). 
 
Nasz dom otoczony pięknym ogrodem położony w sąsiedztwie rzeki, w której żyją pstrągi i żerują kaczki. Za domem las, zielone łąki, na których pasą się owce i konie, a na horyzoncie zamek na Szczytniku. 
 
Okolica obfituje w duże kompleksy leśne, gdzie można uprawiać turystykę pieszą, rowerową, nordic-walking, a zimą - narciarstwo biegowe. 
 
Można również aktywnie spędzać czas: zimą na nartach zjazdowych, latem i jesienią - na zbieraniu grzybów ikorzystaniu z uroków słońca. 
 
Tutaj nie można się nudzić!. 
 

 
Wyposażenie kuchni:
- kuchenka
- czajnik bezprzewodowy
- kuchenka mikrofalowa
- lodówka
- zlewozmywak
- stół z krzesłami
- umeblowanie
- naczynia kuchenne

ATRAKCJE

 Główną atrakcją dla dzieci jest plac zabaw oraz oswojone zwierzęta: owce, kozę Beksę z małymi, konie Marinę i Kasztana, kury (również ozdobne), koty i psy. Wszystkie zwierzeta są oswojone i lubią odwiedziny naszych gości. Karmienie ich jest jedną z atrakcji. 

 
Gości częstujemy pysznym, domowym ciastem! 
 
Ogranizujemy imprezy grupowe, m. in. Andrzejki, urodziny, firmowe pikniki integracyjne, imprezy z DJ-em. 
 
Serdecznie zapraszamy. 
 
 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE ZIEMI KŁODZKIEJ 
 
Błędne Skały - malowniczy labirynt skalny w Górach Stołowych. Zwiedzanie rezerwatu codziennie w godz. 9.00 - 18.00, około 1h 30 min., wstęp płatny. 
 
Park Narodowy Gór Stołowych - powierzchnia 6280 tyś ha, utworzony w 1993 roku. 
 
Skalne Grzyby - duże zgrupowanie ładnie ukształtowanych form skalnych : grzybów, maczug, młotów i baszt, ciągnące się wzdłuż północno wschodniej krawędzi środkowego piętra Gór Stołowych, rozrzucone na długości około 2 km na wysokości około 650 - 700 m.
 
Szczeliniec Wielki - najwyższy szczyt w Górach Stołowych (919 m.n.p.m.) Największe w kraju "skalne miasto" złożone z ogromnej ilości oryginalnie ukształtowanych skał i skałek. Schronisko na Szczelińcu jest najstarszym w Sudetach. 
 
Wambierzyce - kościół NMP wzorowany na Bazylice św. Piotra w Rzymie ; szopka ruchoma składająca się z 800 drewnianych figurek; stacje kalwaryjne.
 
Łowisko w Chocieszowie - położone jest w bardzo atrakcyjnym miejscu, otoczonym lasami i mnóstwem zieleni, niedaleko Wambierzyc - miasteczka ze słynną Bazyliką Wambierzycką. Kompleks posiada dwa stawy rybne.
 
Skansen w Wambierzycach - Są tu zarówno drobne sprzęty domowe, jak i wyposażenia wnętrz izb mieszkalnych, warsztatów pracy - kuźnia, stolarnia, warsztat szewski, itp. Większość eksponatów jest odrestaurowana, wystawiona w gablotach lub witrynach i opisana. Całość otoczona zielenią, oczkami wodnymi oraz zagrodami i wolierami ze zwierzyną i ptactwem. 
 
Igliczna - szczyt w Masywie Śnieżnika. Poniżej szczytu wzniesiony został kościół Matki Boskiej Śnieżnej. Sanktuarium maryjne jest bardzo uczęszczanym miejscem, zwłaszcza po koronacji cudownej figurki MB Śnieżnej przez papieża Jana Pawła II w 1983 roku.
 
Jaskinia Niedźwiedzia - największa i najpiękniejsza jaskinia sudecka, szósta w kraju pod względem długości korytarzy. Zwiedzanie odbywa się wyłącznie z przewodnikiem i trwa około 50 min. Czynna codziennie oprócz poniedziałków i czwartków, w godz. 9.00 - 16.40, wstęp płatny. Zalecana wcześniejsza rezerwacja miejsc.
 
Śnieżnicki Park Krajobrazowy - zajmuje obszar 28 tyś ha, leży na terenie Masywu Śnieżnika, Gór Bialskich i Gór Złotych. Na terenie parku znajduje się pięć rezerwatów przyrody : Śnieżnik Kłodzki, Wodospad Wilczki, Jaskinia Niedźwiedzia i Puszcza Śnieżnej Białki. Śnieżnik (1425 m.n.p.m.) jest najwyższą górą polskich Sudetów na wschód od Karkonoszy. Poniżej na Hali pod Śnieżnikiem znajduje się Schronisko na wys. 1218 m. 
 
Wodospad Wilczki - największy i najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika, najwyższy w Sudetach. Znajduje się w Międzygórzu.
 
Arboretum - leśny ogród drzew i krzewów egzotycznych w Lądku Zdroju przy ulicy Moniuszki. Czynny cały tydzień poza poniedziałkami w godz. : 10.00 - 18.00
 
Kopalnia Złota w Złotym Stoku - podziemne Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota. Kopalnię zwiedzać można codziennie w godzinach 9 - 17 (ostatnie wejście g. 16.45, w sezonie letnim nawet o 17.30).
 
Muzeum Górnictwa w Nowej Rudzie - oferuje bogata, ponad 500 letnią historię górnictwa, podziemne wyrobisko górnicze długości 700 m oraz sale wystawowe. Trasa czynna codziennie od 9.00 do 17.00
 
Kaplica Czaszek w Czermnej - Ten unikatowy w skali europejskiej zabytek (trzy tego typu obiekty w Europie) znajduje się w Czermnej. Został wybudowany w 1776 r. przez miejscowego proboszcza. Wystrój wnętrza kaplicy stanowią czaszki i piszczele ok. 3 tys. osób, ofiar wojen śląskich, trzydziestoletniej oraz panującej w tamtych czaszach epidemii. Dalszych 20 tys. znajduje się w podziemiach kaplicy. Czynna codziennie oprócz poniedziałków w godz. : 9.00 - 16.00
 
Pstrążna - Skansen - Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego, atrakcją turystyczną jest "Tradycyjny wypiek chleba" połączony z ubijaniem masła, wyrobem sera. Wypieki chleba z mąki żytniej na zakwasie począwszy od 1 maja odbywają się co dwa tygodnie w niedzielę. Czynny wtorek - niedziela , godz.: 10.00 - 18.00
 
Muzeum Papiernictwa - Papiernia w Dusznikach Zdroju jest jedną z największych atrakcji turystycznych naszego pięknego regionu. Jest to jedyny zachowany i do dziś działający obiekt tego typu w Polsce i jeden z nielicznych w środkowej Europie. Czynne w godz. : 9.00 - 15.00
 
Torfowisko pod Zieleńcem - Rezerwat ścisły " Torfowisko pod Zieleńcem " został utworzony w 1954 roku na obszarze 156,8 ha . Rezerwat położony jest na wysokości 740 - 760 m n.p.m. na płaskowyżu pomiędzy pasmami Gór Bystrzyckich i Gór Orlickich . Czarne Bagno razem z Topieliskiem leżą na europejskim dziale wodnym. Na terenie rezerwatu odnotowano 174 gatunki roślin z 52 rodzin. 
 
Kłodzko - zabytki miasta, twierdza kłodzka, kościoły, starówka, trasa podziemna 

CENNIK

Aktualny cennik  na naszej stronie www.bobrowniki.net.pl

ZDJĘCIA

MAPA

FORMULARZ KONTAKTOWY

W razie pytań prosimy o wypełnienie poniższego formularza kontaktowego:

* wymagany jest telefon lub adres e-mail

Strona główna| Stowarzyszenia| Lista obiektów| Mapa obiektów| Galeria zdjęć| Kontakt

FUH WebProjekt Marcin Styk 2015 © - Witryna stanowi część sieci SudetyNET