Agroturystyczne Stowarzyszenie Masywu Śnieżnika
Bielice 5a
57-550 Stronie Śląskie
tel.
W skład naszego stowarzyszenia wchodzą następujące gospodarstwa agroturystyczne:
Agroturystyczne Stowarzyszenia Masywu Śnieżnika
Agroturystyczne Stowarzyszenie Masywu Śnieżnika wywodzi się z Agroturystycznego Stowarzyszenia Kwaterodawców Ziemi Wałbrzyskiej z siedzibą w Szczytnej, które powstało w 1994r .
Ówczesna pani prezes tego stowarzyszenia Małgorzata Jałowiecka współtworzyła w 1996r. Polską Federację Turystyki Wiejskiej” Gospodarstwa Gościnne” i oczywiście od samego początku stowarzyszenie jest jej członkiem. W tym samym roku Stowarzyszenie zmieniło nazwę na Sudeckie Stowarzyszenie agroturystyczne z siedziba w Kłodzku. Nastąpiło potem kilka zmian siedziby, nazwy oraz terenu działania.
W obecnym kształcie Agroturystyczne Stowarzyszenie Masywu Śnieżnika zostało zarejestrowane w 2004r.
Zarząd Stowarzyszenia składa się z pięciu osób:
Celem Agroturystycznego Stowarzyszenia Masywu Śnieżnika jest wszelkie działanie na rzecz rozwoju turystyki wiejskiej.
Stowarzyszenie zajmuje się w szczególności:
Agroturystyczne Stowarzyszenie |Masywu Śnieżnika obecnie ma 19 gospodarstw na terenie gminy Stronie Śl. i Lądek Zdrój. Wszystkie nasze gospodarstwa są wyjątkowe, większość dysponuje pokojami z łazienką, wszystkie mają duże zadbane otoczenie wokół domów.
Wszystkie gospodynie świetnie gotują, są sympatyczne, dobrze przygotowane do przyjmowania gości i świetnie rozumiejące co to znaczy być usługodawcą.
Ostatnio największym osiągnięciem Stowarzyszenia dzięki projektowi IQUAL prowadzonemu u nas przez p. Komornickich jest wybudowanie i wyposażenie serowarni w gospodarstwie p.Kalińskich w Nowym Gierałtowie oraz sprowadzenie stada alpejskich kóz.
Anna Sobańska-Maj
W dniach 13.11-16.11.2008 w Bielicach w „Domu Gościnnym u Majów” odbyło się szkolenie
pt.: ,,Od projektu w organizacji pozarządowej do rozliczenia”.
Praca w grupach
Uczestnicy szkolenia w Bielicach
W dniach 13.11- 16.11.2009 w Kątach Bystrzyckich odbyło się szkolenie nt.
Zastosowania technik komputerowych w działalności turystycznej- promocja i sprzedaż.
Szkolenie realizowane było przez PFTW,,GG’’ we współpracy z Gdańskim Stowarzyszeniem Agroturyzmu w ramach projektu pt.,, Innowacyjna turystyka wiejska czynnikiem rozwoju polskiej wsi’’ współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Projekt skierowany był do członków stowarzyszeń prowadzących działalność turystyczną.
Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uświadomiło ono uczestnikom, iż brak umiejętności wykorzystania najnowocześniejszych technik informatycznych w sprzedaży i promocji swojej oferty zawęża możliwość dotarcia do turysty zainteresowanego wypoczynkiem na polskiej wsi.
Ogromy potencjał turystyczny polskiej wsi mógłby stać się głównym czynnikiem rozwoju gospodarczego i społecznego dla mieszkańców. Wiele osób mogłoby znaleźć pracę w sektorze turystycznym, a osoby obecnie zajmujący się turystyką mogłyby osiągać o wiele większe dochody. Jednak dla osiągnięcia tego celu konieczne jest nabycie umiejętności posługiwania się technikami komputerowymi w prowadzeniu działalności turystycznej. Ta umiejętność pozwoli usługodawcom profesjonalne prowadzonej działalności oraz pomoże wzmocnić konkurencyjność gospodarstw agroturystycznych poprzez wykorzystanie ogólnopolskiego systemu rezerwacji i systemu informacji turystycznej.
Szkolenie odbyło się w obiekcie turystyki wiejskiej, aby uczestnicy mogli konfrontować treści teoretyczne z rzeczywistością. Korzystanie z noclegu i wyżywienia na zasadach turysty natychmiast pozwala wychwycić wszelkie niedogodności czy uchybienia usługodawców. Na zasadzie podpatrywania innych, pozwala wprowadzać zmiany w własnej działalności. Wyjazd studyjny pozwolił porównać działalność obiektów o różnym standardzie świadczonych usług.
Dzięki realizacji projektu dla obiektów skategoryzowanych zostanie wydana mapa pt.,,Wieś polska zaprasza na aktywny wypoczynek’’.
Uczestnictwo w szkoleniach to nie tylko zdobycie wiedzy, ale przede wszystkim bezpośredni kontakt osób zaangażowanych w działalność turystyczną. Tylko dzięki bezpośredniej współpracy tych osób możliwe jest oferowanie produktów w formie sprzedaży internetowej.
W razie pytań prosimy o wypełnienie poniższego formularza kontaktowego: